Jak zagospodarować przestrzeń w garażu?

Garaż nie jest miejscem, w którym nie spędzamy dużo czasu, ale i tak trzeba wiedzieć, jak go urządzić, aby był jak najbardziej funkcjonalny. Garaż to nie tylko miejsce, gdzie trzymamy samochód.

Musimy w nim znaleźć miejsce na komplet zapasowych opon oraz przynajmniej podstawowe narzędzia pomocne przy naprawie auta. Aby komfortowo korzystać z garażu, musi on być odpowiednio duży.

Warto o to zadbać już na etapie projektowania budynku, rezerwując na garaż przestrzeń o wymiarach przynajmniej 5,5 metra długości i 2,7 metra szerokości. To powinno wystarczyć, abyśmy mogli swobodnie wysiąść z auta z torbami z zakupami.

Jednocześnie to za mało, aby znalazło się miejsce na szafki i półki, gdzie moglibyśmy trzymać narzędzia i akcesoria samochodowe. Szafki i półki można jednak ulokować pod sufitem, gdzie nie będą nam w niczym przeszkadzać.

Jeszcze większy garaż przyda nam się, jeśli chcemy w nim też przechowywać rowery czy sprzęt do pielęgnacji ogrodu. Wiele osób do przechowywania różnych rzeczy w garażu używa starych mebli domowych, ale mają one to do siebie, że szybko się niszczą i są mało funkcjonalne.

Lepiej kupić nowe meble magazynowe odporne na uszkodzenia.