Jak stworzyć przestrzeń rekreacyjną w domu?

Odpowiednio duży dom umożliwia wydzielenie w budynku osobnej przestrzeni, w której domownicy będą się bawić i wypoczywać. Oczekujemy od domu, że będzie dla nas nie tylko miejscem, w którym śpimy i jadamy posiłki, ale też wypoczywamy i wspólnie się bawimy.

Na wydzielenie przestrzeni rekreacyjnej możemy sobie pozwolić, jeśli nasz dom jest odpowiednio dużym budynkiem. Przestrzeń rekreacyjną należy zaplanować już na etapie projektu budynku, z góry ustalając, co rozumiemy pod pojęciem rekreacji.

Dla jednych będzie to domowe SPA z sauną i wanną dla hydromasażu, dla drugich pokój ze stołem bilardowym, a dla jeszcze innych kino domowe. Od tego należy uzależnić nie tylko wielkość pomieszczenia, ale także jego umiejscowienie w budynku.

SPA lub siłownię najlepiej umieścić w piwnicy, ale nie można zapomnieć, że obok należy umieścić także toaletę i prysznic. Piwnica nadaje się także na pomieszczenie gier i zabaw, gdzie umieścimy np.

stół bilardowy. Gry mają to do siebie, że wytwarzają hałas, który mógłby przeszkadzać, gdyby przestrzeń rekreacyjna znajdowała się blisko sypialni.